Diamantová mikrodermabrázia

  • Diamantová mikrodermabrázia - tvár, krk a dekolt

Diamantová mikrodermabrázia je neinvazívny a šetrný spôsob odstraňovania odumretých buniek, mazu a nečistôt vo vrchnej vrstve pokožky. Jedná sa o najefektívnejšiu formu mechanického peelingu.

Počas ošetrenia sú odumreté bunky a nečistoty na povrchu pokožky odstraňované pomocou špeciálnych nadstavcov z technického diamantu. Vďaka rôznym nadstavcom je možné ošetrovať rôzne partie bez toho, aby došlo k porušeniu kože. Odstránené bunky a nečistoty sú vákuovo odsávané do zbernej nádoby prístroja.

Vákuové sanie zlepšuje lymfatickú drenáž tváre, detoxikuje kožu a stimuluje krvný obeh. Vďaka odstráneniu nečistôt sú póry uvoľnené a pleť pôsobí zdravšie. Pri odstraňovaní odumretých vrstiev kože dochádza k naštartovaniu tvorby nových buniek. Vďaka tomu zostáva pleť hladšia, pružnejšia a pôsobí mladším a zdravším dojmom. Táto metóda je tiež úspešne využívaná pri redukcii pigmentových škvŕn a pri liečbe jaziev a lézií po akné. Ošetrenie je neinvazívne, úplne bezbolestné a výsledky sú viditeľné už po prvom ošetrení.

Po zákroku sa na domáce ošetrenie odporúčajú hydratačné, regeneračné prípravky a fotoprotektíva. V najbližších troch dňoch je potrebné vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu. 3 dni pred a 3 dni po zákroku je potrebné vynechať používanie krémov na báze AHA kyselín. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca.

Kontraindikácie:
- aktívny herpes v mieste ošetrenia
- akné v zapálenom štádiu
- aktívna rosacea (ružovka)
- AIDS
- ekzém
- dermatitída
- rakovina kože
- vírusové a cievne ochorenie
- bradavice
- hepatitída
- keloidné jazvy
- akútne infekčné a zápalové ochorenia
- kožné alergie
- ochorenia kože
- otvorené rany v mieste ošetrenia
- vaskulárne ochorenia
- užívanie liečiv na zníženie zrážanlivosti krvi
- rozšírené žilky na tvári
- permanentný makeup